„Trafiaj do kosza – będzie wygrana i będzie czysto”

Na boisku sportowym przy osiedlu Wojska Polskiego pojawiły się banery z napisem „Trafiaj do kosza – będzie wygrana i będzie czysto!”.

Jest to początek akcji edukacyjnej Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Nowego Sącza, której celem jest,  zachęcenie mieszkańców osiedli,  młodych osób, do dbania o czystość i porządek. Dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej Dorota Goławska wyjaśniła dlaczego przy boisku zawieszone zostały banery – Spotykamy się w nietypowej scenerii z konieczności. Nie możemy na to pozwolić, aby ciągle były rozrzucane śmieci i zaśmiecane były boiska. Dorota Goławska zauważa, że boisko może być miejscem spotkań i odpoczynku – Mamy tutaj piękne boisko, miejsce gdzie na świeżym powietrzu miło można spędzić czas.

Dyrektor Goławska wierzy, że osoby korzystające z boiska zadbają o jego wygląd – Mam nadzieję, że forma takiego przekazu spowoduje, że śmieci będą trafiać do kosza na śmieci. Akcja mająca swój początek na osiedlu Wojska Polskiego ma zainspirować wszystkich Sądeczan do dbania zarówno o swoje osiedla, jak i o całe miasto.

baner_na_boisko

 

 

Dodaj komentarz