Sądecki Jarmark EKOloaklny

Zakończyła się kolejna edycja Sądeckiego Jarmarku EKOlokalnego w którym uczestniczył Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Nowego Sącza.

Sądecki Jarmark EKOlokalny co roku jest okazją do prezentacji ekologicznych produktów, usług i nowoczesnych rozwiązań, mających pozytywny wpływ na środowisko. Tym razem w programie wydarzenia znalazły się między innymi pokazy wotofoltaiki, prezentacja ekologicznej żywności i kosmetyków, a także konkursy z nagrodami.

Wydział Gospodarki Komunalnej zachęcał mieszkańców do podejmowania tematów  w zakresie prawidłowego gospodarowania odpadami komunalnymi w tym segregacji, recyklingu – tutaj na uwagę zasługuje suknia wykonana w całości z materiałów z odzysku m.in. z gazet, worków oraz zakrętek plastikowych, która cieszyła się dużym zainteresowaniem. Najmłodsi uczestnicy wydarzenia mogli uczestniczyć w warsztatach, zabawach i konkursach dla których Wydział  przygotował atrakcyjne nagrody.

Wraz z Wydziałem Gospodarki Komunalnej aktywny udział w jarmarku wzięły Panie uczestniczące w warsztatach plastycznych działających przy świetlicy Zarządu Osiedla Zabełcze, które zaprezentowały prace wykonane z materiałów z recyklingu (m.in. szklanych i plastikowych butelek, ceramicznych talerzy, plastikowych ogrodowych donic, papieru, bawełnianych prześcieradeł i innych opakowań), nadając im nowy wygląd, przeznaczenie i przydatność. Zaprezentowane zostały anioły z papieru i bandaża, broszki wykonane z łyżeczek plastikowych, kamienie ozdobione naturalnymi kwiatami, kieliszki pokryte ozdobnym papierem. Nadając drugie życie  zużytym przedmiotom pomagamy chronić środowisko ale także możemy odkryć w sobie artystyczną dusze

 

rozmiar 2

1111111111 rozmiar 20170611_jarmark_ekolokalny_40 20170611_jarmark_ekolokalny_37 20170611_jarmark_ekolokalny_36 20170611_jarmark_ekolokalny_51 20170611_jarmark_ekolokalny_383

4  .

Dodaj komentarz