Bądź EKO, bądź bezpieczny, czyli zajęcia edukacyjne w ramach „Bezpiecznych ferii 2016” podczas Dni Otwartych Straży Miejskiej

W dniach 28 i 29 stycznia 2016 r. podczas Dni Otwartych Straży Miejskiej w ramach „Bezpiecznych ferii 2016” funkcjonariusze Straży Miejskiej wraz z pracownikiem Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Nowego Sącza  przeprowadzili zajęcia edukacyjne dla dzieci ze świetlic środowiskowych z osiedli: Biegonice, Poręba Mała, Wojska Polskiego, Kochanowskiego.
Tematyka zajęć odbyła się po hasłem ”Kochasz dzieci, nie pal śmieci”. Między innymi dzieci zapoznano z prawidłowym sposobem segregacji odpadów komunalnych. Zwrócono szczególną uwagę na problem związany ze spalaniem odpadów w kotłach i piecach domowych. Przeprowadzone zajęcia edukacyjne miały na celu wpojenie dzieciom odpowiedzialności, dobrych zachowań, kształtowanie postawy w duchu ekologii mając nadzieję, że od najmłodszych lat świadomość ekologiczna  i wrażliwość przyrodnicza przyczyni  się do polepszenia stanu środowiska naturalnego i czystszego powietrza. Strażnicy Miejscy przeprowadzili z dziećmi zajęcia – wszystko po to, by wyrobić wśród nich prawidłowe nawyki komunikacyjne oraz uświadomić im, z jakimi zagrożeniami mogą się spotkać podczas drogi do i ze szkoły.
Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach, chętnie odpowiadały na zadawane pytania a także same je zadawały. Dla każdego uczestnika czekał drobny upominek w postaci odblasku, oraz do wyboru: skakanki, ekologiczne kredki, barwne „smycze” np. na klucze.

 

 

Dodaj komentarz